Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Keyless Protector чи CanLock – що краще захищає автомобіль від крадіжки?

  •  

Користуватися автомобілями сучасного виробництва надзвичайно зручно. Підходимо до машини і беремося за ручку – двері відкриваються. Хочемо покласти покупки в багажник: махнемо ногою і ляда багажника відкривається. Усе завдяки системі безключового доступу, яка – незважаючи на свої очевидні переваги – створює й нові, раніше невідомі загрози. Йдеться в основному про нові способи викрадення автомобілів, оснащених «безключами», кількість яких постійно зростає.

Автовиробники не терплять конкуренції з криміналом

Виробникам автомобілів не дуже добре вдається боротьба зі злодіями. Як випливає з останніх звітів компанії ADAC за допомогою методу „на вудку” можна відкрити буквально будь-яку машину, оснащену системою без ключового доступу. У дослідженні було здійснено 230 спроб імітації дії злодіїв і практично кожна з них була повною мірою вдалою.

Невеликий опір чинили лише автомобілі Land Rover і Jaguar, але точної причини, чому ці машини в даному випадку виявилися крадіжними, не повідомляється. Тому немає впевненості, що так буде в усіх випадках, оскільки це залежить від ситуації та навіть від параметри пристрою, що належить злодіям.

Хочеш обладнати свій автомобіль протикрадіжною системою, яка стійка перед методом “вудка \ довга рука”? Дзвони за номером+38 (096) 551 52 57 – Наші фахівці допоможуть підібрати ідеальне рішення для твого автомобіля.

Виробники роблять все можливе, щоб якнайшвидше захистити свої автомобілі від новітніх методів крадіжки. Світлом у тунелі можуть стати рішення для бездротової передачі даних UWB або спеціальні датчики руху, присутні в ключі.

В даний час зовнішні компанії відповідають за виробництво ефективних засобів захисту від крадіжок. Найпопулярнішими пристроями цього типу є: Keyless Protector і CanLock. Сьогодні ми розглянемо обидва ці запобіжні заходи.

Keyless Protector чи CanLock – що таке крадіжка “на вудку”?

Щоб мати можливість порівнювати будь-які протиугінні пристрої, ми повинні спочатку відповісти на питання, як саме працює крадіжка методом „на вудку/довгу руку. Ми згадували систему без ключа – це просто радіозв’язок між ключем і автомобілем. Завдяки цьому немає необхідності, наприклад, відкривати двері на замок або використовувати запалювання автомобіля. Досить, щоб ключ знаходився біля машини. Тому логічно, що якщо власник з ключем від транспортного засобу в кишені відійде від нього, автомобіль не захоче відкриватися і, головне, заводитися.

кодграббер
За допомогою такого невеликого комп’ютера викрадають машини методом «на вудку».
Джерело: https://s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/2584/600×0/2584096.jpg

Тому були винайдені спеціальні пристрої, вони мають вигляд маленьких комп’ютерів, т. зв «вудки». У них містяться спеціальні електронні компоненти, які підтримуються програмним забезпеченням – вони можуть посилювати сигнал ключа і посилати його в автомобіль на більшу відстань. Варто зазначити, що обмін інформацією між «вудкою» і автомобілем не відбувається – крадіжки можуть спілкуватися між собою, тому для ефективної крадіжки «на вудку» потрібні два злодія і дві «вудки». Вся операція полягає в наступному:

  1. Злодій 1, стоячи біля автомобіля, торкається дверної ручки або смикає її, намагаючись відкрити двері.
  2. Вудка злодія 1 підсилює і передає сигнал «прохання» відкрити двері до вудки злодія 2.
  3. Злодій 2, що стоїть біля ключів, приймає сигнал від вудки злодія 1 і направляє «запит» на ключ.
  4. Клавіша реагує, і посилений зворотний зв’язок повертається тим самим шляхом.
  5. Двері відчиняються так, ніби законний власник автомобіля стоїть там з оригінальним пультом дистанційного керування в кишені.
Торгівельний центр
Торгові центри – ідеальне місце для здійснення крадіжок «рибальським» методом.
Джерело: https://tropter.com/pl/czechy/praga/centrum-handlowe-palladium

Варто відзначити, що пристрої такого типу можуть мати значну дальність дії, до 300 метрів – тому легко можна викрасти автомобіль у того, хто, наприклад, йде за покупками в супермаркет. Тому потрібні спеціальні запобіжні пристрої.

Keyless Protector vs CanLock – принцип дії

Keyless Protector

Перший пристрій, який користується великою популярністю на ринку, це Keyless Protector, який пропонує польська компанія. Це дуже цікава концепція, яка в певному сенсі дуже схожа на спеціальний чохол для зберігання ключів з безключовим доступом „keyless”. Тут, однак, немає необхідності класти пульт дистанційного керування в чохол, оскільки Keyless Protector перешкоджає спілкуванню з автомобілем не блокуючи хвилі, а відключаючи живлення ключа в потрібний момент.

Keyless Protector
Keyless Protector має форму невеликого захисту на батарею.
Джерело: https://keylessprotector.com/pl/dystrybucja/sklep

Пристрій Keyless Protector являє собою невелику кліпсу, розміщену на акумуляторі ключа, яка при необхідності відсікає електричні імпульси, таким чином дезактивуючи пульт і запобігаючи перехопленню сигналу «вудкою».

Спеціальні алгоритми, що відповідають за роботу Keyless Protector, здатні розпізнавати кроки – пристрій вимикає роботу ключа, коли ми виходимо і відходимо від автомобіля (мінімум 30 кроків або 180 секунд нерухомості). Щоб перезапустити пульт дистанційного керування, коли ви хочете відкрити двері, ви повинні розбудити його подвійним «стуканням» рукою по ключу з інтервалом трохи менше 1 секунди (опціонально, пристрій визначає рух – на вибір від). Заряд акумулятора відновлюється, автомобіль з системою «keyless» розпізнає ключ і ви легко зможете відкрити двері та завести двигун.

CanLock

Творці взяли на озброєння дещо іншу філософію в боротьбі з крадіжками методом “вудка” іммобілайзер CanLock, який також проектували в Польщі. Пристрій має форму невеликого модуля, який підключається до електронної системи автомобіля та працює безпосередньо з CAN-шиною. Ми писали про те, що це за прилад в цій статті. Це стандарт обміну даними між компонентами автомобіля, розроблений компанією BOSCH, присутній майже в кожному новому, кількарічному або навіть кількадесятирічному автомобілі.

Робота CAN-шини заснована на передачі спеціальних пакетів даних, які можна вільно блокувати. Завдяки таким модифікаціям стане неможливим, наприклад, відкрити вікно, увімкнути світло, а також роботу паливного насоса чи коробки передач – пристроїв, необхідних для того, щоб авто зрушило з місця.

Щоб зняти блокування, коли власник хоче поїхати, скористайтеся спеціальним пін-кодом, який встановлений на заводських кнопках, перемикачах, педалях тощо. Користувачі новіших версій пристрою також можуть використовувати спеціальний зашифрований Bluetooth-брелок або спеціальний захищений мобільний додаток.

Keyless Protector чи CanLock – варіанти приладів

Keyless Protector

Виробники пристрою Keyless Protector не передбачили додаткових варіантів оснащення. Купуючи захист в інтернет-магазині, ви можете вибрати лише один із двох способів активації пристрою. Як ми вже згадували раніше, користувач – залежно від уподобань – має можливість «двічі торкнутися» клавіші або вибрати опцію, яка «виявляє рух».

Keyless Protector
Keyless Protector.
Джерело: https://keylessprotector.com/pl/dystrybucja/sklep

Перший варіант пристрою спрацьовує (таким чином не дозволяє відкрити автомобіль) після того, як Ви пройдете 20-30 кроків або після трьох хвилин простою. Другий варіант Keyless Protector неактивний весь час (ключ активний) під час руху, а дезактивується при зупинці мінімум на 3 хвилини.

З огляду на специфіку протиугінного захисту Keyless Protector, при покупці вам необхідно вибрати марку автомобіля, на якому ви хочете використовувати пристрій. У розпорядженні покупця практично всі популярні бренди. Деякі виробники відсутні, але можна припустити, що цей список буде поступово оновлюватися.

CanLock

Цифровий протикрадіжний іммобілайзер CanLock має більше варіантів комплектації, в залежності від уподобань автовласника. Кожен з наступних варіантів працює з автомобілями, оснащеними шиною CAN і стійкий до викрадення методом «вудка». Ми можемо вибрати з:

  • CanLock Standard

Це базова версія системи CanLock, яка повністю захищає автомобіль від викрадення. Для зняття сигналізації ми використовуємо комбінацію заводських кнопок автомобіля, перемикачів, педалей та ін.

CanLock у версії Standard
  • CanLock Comfort

CanLock Comfort має всі можливості пакету Standard, і в цій версії виробник передбачив три зручних способи авторизації:

  • Як і в стандартній версії – комбінація заводських кнопок на автомобілі;
    • Брелок зв’язується з пристроєм через зашифрований зв’язок Bluetooth;
    • Безпечна мобільна програма, яка використовує зашифроване з’єднання Bluetooth.
CanLock у версії Comfort
  • CanLock Premium

Версія пристрою для більш вимогливих клієнтів. CanLock Premium має всі функції пакету Comfort, а крім того, охоронна система оснащена гучною сигнальною сиреною, яка відлякує від автомобіля, коли вона активована.

CanLock у версії Premium
  • CanLock Laweta+вікна

У комплектації Comfort, у версії CanLock Tipper + Windshield, окрім сигнальної сирени, є ще інтелектуальний датчик нахилу, який активує сирену не лише у разі крадіжки «на евакуаторі», а й під час вандалізму, наприклад, намагатися розбити вікна, стрибати на капот автомобіля тощо.

  • CanLock PRO

Найбільш технологічний і ефективний протиугінний замок на ринку. У ньому є все, що дає варіант CanLock Laweta + вікна (сирена, датчик нахилу, зручний спосіб авторизації), а додатково ми отримуємо GPS-локатор з функцією захисту від перешкод. Цей пристрій надсилає голосове сповіщення на заздалегідь визначений номер, коли злодії припиняють використовувати систему перешкод GPS. CanLock PRO дозволяє постійно контролювати положення та стан автомобіля.

CanLock у версії PRO

Keyless Protector vs CanLock – недоліки та переваги пристроїв.

Keyless Protector

Цей протиугінний замок з ключем, безумовно, захищає автомобіль від крадіжки набагато краще, ніж широко використовуваний, популярний „клітка Фарадая”. Використання Keyless Protector жодним чином не порушує саму ідею системи «без ключа» – тому ми доплачуємо за безключовий доступ, щоб не ховати пульт у спеціальні ящики.

Дуже важливою перевагою Keyless Protector також є його невеликі розміри – його використання не змінює розміри пульта, це не велике кріплення, товстий корпус тощо. Крім того, збірка пристрою надзвичайно проста – хоч виробник і продає пристрій для самостійної збірки, впоратися з нею повинен кожен.

Keyless протектор
Виробник презентує спосіб монтажу приладдя.
Джерело:https://keylessprotector.com/images/2019/01/16/step_by_step_keyless_protector.jpg

На жаль, у пристрою є і недоліки, які пов’язані з самостійною збіркою. Не всі автомобільні ключі можна так легко розібрати, щоб отримати доступ до акумулятора. Деякі моделі варто здавати в спеціалізовані сервіси, що додатково збільшить вартість пристрою. Крім того, деякі автомобілі оснащені пультами дистанційного керування з нестандартними джерелами живлення – такий Keyless Protector просто не працюватиме.

Ще одним питанням, яке слід враховувати при виборі правильного протиугінного захисту, є також розмір захисту. Keyless Protector захищає автомобіль тільки від крадіжки «на вудку». Хоча це популярний метод серед злочинців, він не єдиний. Групи автовикрадачів однаково охоче використовують т. зв. метод „Кодграббера” та „на евакуатор”. У таких випадках Keyless Protector виявиться неефективним.

кодграббер "тетріс"
Keyless Protector не захищаэ авто перед методом викрадення “кодграббером”. Джерело: https://www.hackster.io/news/sos-key-tool-won-t-play-super-mario-but-will-unlock-vehicles-034dcb8af98f

Деякі сумніви може викликати сам принцип роботи пристрою. Щоб активувати ключ, вам потрібно двічі торкнутися пристрою з інтервалом приблизно в 1 секунду – це потрібно добре відчути, тому що (як показали незалежні тести на YouTube) занадто швидкі чи занадто повільні «стуки» не активують ключ.

Це означає, що сигнал ключа може бути перехоплений злодієм з «вудкою», навіть якщо автовласник піде, наприклад, в магазин або покладе ключ на стіл в ресторані, але не довше 3 хвилин. Варто зауважити, що злодії практично завжди уважно спостерігають за власниками авто – 180 секунд – це дійсно достатный час для вчинення крадіжки.

CanLock

Протиугінний замок CanLock не захищає сам ключ, оскільки він встановлений в автомобілі. Це створює набагато більше можливостей, ніж у випадку встановлення захисного пристрою безпосередньо на ключі – завдяки цьому система CanLock стійка до всіх використовуваних на даний момент методів крадіжки: “вудку”, “евакуатор” і “кодграббер”.

прилади дла викрадення авто
Сучасне знаряддя, яке використовуэться для викрадення авто.
Джерело: https://i.iplsc.com/sprzet-sluzacy-do-kradziezy/000B2G1UF6J9MGCF-C122-F4.jpg

Крім того, неважливо, наскільки близько до машини знаходиться власник з пультом у кишені – злодії все одно не зможуть завести двигун чи коробку передач. CanLock пропонується з послугами професійного монтажу, які вже включено до вартості – тож немає потреби встановлювати його самостійно чи доручати його майстерням, у яких ми не впевнені.

Незважаючи на те, що CanLock, на відміну від Keyless Protector, встановлюється безпосередньо в автомобіль, під час складання не перетинаються кабелі, також немає необхідності свердлити кузов і виконувати інші подібні процедури. У випадку з новими автомобілями це дуже важливо, оскільки такі дії, виконані не авторизованим сервісним центром, можуть призвести до втрати гарантії на автомобіль.

сервісна станція авто
Встановлюючи протиугінний пристрій, важливо не позбавити автомобіля гарантії. Джерело: https://www.wyborkierowcow.pl/wp-content/uploads/2020/08/Serwis-ASO-1068×724.jpg

Важливою перевагою охоронної системи CanLock є її універсальність. Це означає, що немає необхідності купувати нову модель пристрою при заміні або продажу автомобіля – CanLock можна переміщати між автомобілями, обладнаними шиною CAN.

Додатковою перевагою CanLock є наявність у багатьох варіантів комплектації, що не тільки максимально захищає автомобіль від викрадення, але й оснащує його новими, невідомими функціями: наприклад повний контроль над системою СТАРТ/СТОП.

кнопка START/STOP
CanLock також може управляти системою START/STOP.
Джерело: https://www.wyborkierowcow.pl/wp-content/uploads/2018/09/Start-stop-otwieraj%C4%85ce.jpg

Підсумок

Keyless Protector і CanLock, безумовно, є провідними пристроями на ринку, коли шукають інтелектуальну систему захисту від крадіжки. Обидві системи захищають від крадіжки на “вудку”, але, все ж , у CanLock більше можливостейвін також захищає машини від крадіжок «на кодграббер» і «на евакуатор», також ефективно протистоїть GPS-глушителям.

Обидва пристрої вимагають певної авторизації: у Keyless Protector це подвійний дотик до пристрою, у випадку з CanLock – PIN-код, неінвазивний брелок або мобільний додаток. Кожен пристрій має свої переваги та недоліки, тому ми завжди залишаємо остаточний вибір за нашими клієнтами – сподіваємось, ця стаття наблизить Вас до специфіки обох пристроїв і дозволить прийняти рішення.

Якщо хочеш дізнатися більше про протикрадіжний захист CanLock або якщо тобі потрібна порада, як правильно захистити автомобіль від викрадення, зверніться до наших спеціалістів.

Можеш зробити це у кілька спопобів: напиши до нас за допомогою формаляра для контакту, подзвони за номером номер +38 (096) 551 52 57 або натисни на символ слухавки, у нижньому правому куті екрана та залиш свій номер телефону. Ми обов’язково передзвонимо в короткий термін !

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.