Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Купуємо вживане авто. Як перевірити, чи воно не викрадене?

  •  

Купуємо вживане авто. Як перевірити, чи воно не викрадене?

Перевірте, чи ваш автомобіль не викрадений!

Час від часу в ЗМІ ми можемо прочитати інформацію про рідкісні автомобілі класу люкс, які щойно купила знаменитість, спортсмен чи бізнесмен. І хоча ж багато наших співвітчизників можуть дозволити собі автомобіль з автосалона, на українських дорогах переважають вживані машини, які вже мали кількох власників. Перед покупкою такого транспортного засобу слід перевірити ряд інформації, наприклад, стан в Україні, історію ДТП та загальний технічний стан. Але як бути впевненим, що автомобіль, незважаючи на його привабливий вигляд, не викрадений?

автобазар вторинний ринок авто
Вторинний ринок авто.

Викрадений автомобіль – як захиститися?

“Минулого року (2021) українці придбали понад 700 тис. легкових автомобілів. З них на нові авто припало лише шоста частина. Все інше – «євробляхи» та інший уживані авто. Більша ж частина купленого — це внутрішні перепродажі, які давно стали справжньою лотереєю: вірити не можна нікому та ні в чому, навіть якщо ви купуєте автомобіль на trade-in-майданчику в офіційного дилера.

Але відкладіть товщиномір фарби і не поспішайте бронювати підйомник на найближчій станції техобслуговування, бо не виявлені вчасно несправності можна зрештою відремонтувати. А ось заставний або викрадений автомобіль у вас просто відберуть без будь-якої компенсації збитку. Тому запасіться необхідною інформацією про вподобаний автомобіль (марка, модель, дата випуску, VIN-код, реєстраційний номер, свідоцтво ТЗ) і почніть знайомство з онлайн-перевірки.

(за даним порталу “Автобізнес”) Джерело: https://thepage.ua/ua/auto/news/posilannya-na-korisni-onlajn-resursi-z-perevirki-avtomobiliv

Інтерпол і сервісні центри МВС

АвтоНомера

Сarvertical

Варто витратити трохи часу аби перевірити автомобіль перед покупкою!

Найпростіший метод ідентифікації викраденого автомобіля – VIN

VIN (ідентифікаційний номер транспортного засобу) — це певним чином ідентифікаційний код автомобіля. Це 17-значний унікальний код, який містить інформацію про версію кузова, модель автомобіля, версію двигуна, тип коробки передач і наступний серійний номер, серед іншого.

Першим кроком у перевірці історії транспортного засобу має бути перевірка того, чи збігається VIN-номер, вибитий на кузові чи шасі, тому, що внесено в свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Цей номер також використовується для ідентифікації автомобіля в різних типах баз даних. VIN-номер також можна легко перевірити у відділку поліції – офіцер може, наприклад, перевірити, чи немає автомобіля в списку втрачених транспортних засобів.

Викрадачі автомобілів можуть бути хитрими

Злочинці дуже часто намагаються приховати факт викрадення даного автомобіля. Одним із «перевірених» методів є фальсифікація VIN, тобто так звана «копія». Процес здійснюється шляхом шліфування оригінального номера, нагрівання поверхні та пробивання нового ідентифікатора – найчастіше вони виходять із зруйнованих або повністю розбитих автомобілів.

Інший спосіб підробки, також популярний серед злодіїв, — підгонка цілих елементів конструкції з іншої моделі разом з VIN-номером — в місцях заводського з’єднання елементів робляться надрізи, що ускладнює розпізнавання шахрайства пересічним замовником.

Якщо Ви сумніваєтеся, скористайтеся думками фахівців у сфері захисту від викрадення автомобілів

У випадку такого широкого спектру можливостей злочинців перед покупкою варто проконсультуватися з фахівцем. Покупець дуже часто не може сам розпізнати, чи був VIN підроблений злодіями. Як фахівці із компанії “Захист Авто”, першим кроком у перевірці VIN є перевірка шрифту, яким було виконано напис.

«Оригінальний, заводський шрифт має унікальні символи та ідентичний для даних моделей автомобілів. Якщо все правильно, і ми все ще маємо сумніви, є інші методи ідентифікації викраденого автомобіля».

Одним з них є, наприклад, профілактична перевірка товщини лакофарбового покриття автомобіля. Підозрілі, різкі «стрибки» в структурі фарби можуть означати, що автомобіль нещодавно пофарбований. Питання лише в тому, чому? Це звичайна шишка, про яку попередній автовласник не згадував, чи, може, деякі елементи були розібрані і замінені на інші разом з VIN номером? У всякому разі, наявність таких ньюансів має змусити потенційного покупця задуматися.

За статистикою, якщо людина купила викрадену машину, то скоріш за все, вона залишиться як з порожнім гаражем, так і порожнім гаманцем. Транспортний засіб повернуть законному власнику, а покупець отримає свої кошти, лише у випадку, якщо знайдуть злочинця. Але знайти його вдається дуже рідко. Тому ретельно перевіряйте авто перед купівлею усіма доступними способами.

Купив викрадене авто. Що далі?

У відповідності зі ст. 556 [3] цивільного Кодексу: “Продавець відповідає перед покупцем, якщо продана річ, є власністю третьої особи або обтяжена правом третіх осіб.” Такого роду дефекти називаються “дефектами законодавства”, і настає відповідальність продавця за подібні дефекти.

Положення цивільного Кодексу ст. 560 § 1 передбачає, що: “якщо продана річ має дефект, покупець може подати заяву про зниження ціни або розірвання договору, або заміни речі”. У разі продажу уживаного автомобіля, який раніше був вкрадений, в розрахунок в основному береться тільки варіант відмови від договору.

На відмову від договору у Вас є один рік з дня виявлення дефекту, тобто від моменту, коли покупець дізнався, що купив вкрадену машину, а, отже, що людина, яка авто продала не була його власником. Якщо про існування дефекту, стало відомо тільки в результаті позову третіх осіб (наприклад, позову колишнього власника про видачу йому автомобіля, річний строк на відмову від договору обчислюється з дати, коли судове рішення, винесене в спорі з третьою стороною вступило в законну силу).

Важливо пам’ятати, що протягом цього року, заяву ви повинні вручити продавцю, тобто вона повинна бути не просто вислана, а саме вручене, за тому потрібно відправляти або кур’єром, або поштою з повідомленням про вручення, або особисто. Так само, заяву про відмову від договору, має бути подано тільки в письмовій формі.

Відступаючи від договору, ми маємо право вимагати повернення повної вартості автомобіля, а також відшкодування заподіяної шкоди, наприклад, повернення витрат на утримання, перевезення, зберігання та страхування автомобіля і так далі.

засідання суду

Машину не вкрали? Варто потурбуватися, щоб і надалі авто не можна було викрасти.

Якщо після ретельної перевірки з’ясувалося, що куплений автомобіль не викрадений, то варто підстрахувати таку покупку належним чином. Як наголошують фахівці “Захист Авто”, не всі знають, що заводських протиугінних систем безпеки зараз недостатньо.

„Зараз у злодіїв є широкий спектр можливостей, включаючи обладнання, яке використовує новітні технології. Доступні спеціальні комплекти для крадіжок „на вудку”/довгу руку або „кодграббера” – вся процедура практично непомітна для пересічного автовласника або перехожих і триває до кількох десятків секунд».

Щоб правильно захистити автомобіль з безключовим доступом від крадіжки, варто встановити в ньому сучасну протиугінну систему CanLock, вона повністю стійка до методів крадіжок, які зараз використовуються злочинцями.

Перевір, чи наша система захисту підходить для твого автомобіля – дзвони за номером

+38 (096) 551 52 57, або лиши свої контактні данні і наші спеціалісти зв’яжуться з тобою!

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.