Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Викрали авто – що робити?

  •  

В минулому 2021 році за офіційною статистикою викрадено 1475 авто, а в 2020 році – 4522 . а деякі з них раділи новому власнику навіть менше місяця… Злодії вибирають досить екстремальні – чи то найпопулярніші моделі, чи то найрідкісніші.

Джерело: https://auto.24tv.ua/reitynh_vykraden_ukraina_2020_spysok_avto_namahalysia_vykrasty_n27895
Джерело: https://sundries.com.ua/iaki-mashyny-v-ukraini-kradut-naichastishe-reitynh/

Чи часто Вам здається, що аварії, крадіжки та подібні неприємні події Вас не стосуються – Ви їх ніколи не відчували? Потім ти втрачаєш пильність і коли вранці виходиш до під’їзд, то виявляється, що твоя машина зникла… Перша думка – де я вчора припаркувався? Потім, коли розумієш, що насправді сталося, починаєш жалкувати, що мав надійного захасту авто від викрадення.
Однак перед тим, як почати обмірковувати, які протиугінні заходи можуть врятувати вас від цієї ситуації, почніть працювати над тим, щоб повернути автомобіль і, в гіршому випадку, отримати відповідну компенсацію від своєї страхової компан

Що робити, коли викрали автомобіль ?

Якщо Ваш автомобіль викрали – негайно зателефонуйте до поліції, щоб повідомити про це. Чим раніше ви повідомите про крадіжку автомобіля, тим більше шансів зловити злодія та вилучити транспортний засіб. Повідомляючи про крадіжку, вкажіть дані про свій автомобіль: марку, модель, колір та реєстраційний номер. Відразу після розмови з поліцією обов’язково повідомте про викрадення автомобіля свою страхову . Час, коли необхідно повідомити про викрадення автомобіля, зазначено в загальних умовах страхування (ОПТ) і може варіюватися від 24 годин до 7 днів.

Невдовзі після телефонної розмови з поліцейськими на місце крадіжки прибувають співробітники. Роблять попередній огляд і записують свідчення. Якщо повідомлено про викрадення автомобіля, Вам також потрібно буде відвідати відділення поліції, щоб подати заяву про злочин. На цьому етапі дуже важливо, щоб офіцер надав Вам підтверджуючий документ про крадіжку – це необхідний для Вашої страхової компанії для порушення процедури відшкодування. Пам’ятайте, що виплата компенсації можлива лише у разі раніше придбаного добровільного страхування АКБ (автокаско).

Що робити, якщо машину вкрали, за Вашої відсутності ?

Якщо після повернення з відпустки або відрядження Ви помітили, що у Вас вкрали автомобіль, швидше за все, Ви його більше ніколи не побачите. Важко сказати, коли сталася крадіжка, і зловмисники діють швидко. Після крадіжки ті хто розбирають авто можуть розібрати автомобіль на частини всього за кілька годин. Після закінчення цього часу ідентифікувати частини практично неможливо.

Викрадачів автомобілів часто націлюються на авто людей, які на відпочинку.
Джерело: Adobe Stock

Неприємно, коли повертаєтеся додому натрапити на такий сюрприз, як викрадене авто, тому перед від’їздом переконайтеся, що Ви зробили все, щоб захистити свій автомобіль від крадіжки. Активуйте всі протиугінні заходи безпеки, паркуйте автомобіль на закритому місці, бажано в гаражі. Якщо можливо, попросіть когось, кому Ви довіряєте, доглядати за Вашим автомобілем, поки Вас немає.

Якщо Ваш автомобіль викрадений під час тривалої відсутності, Ви все одно маєте право на компенсацію. Навіть якщо крадіжка сталася за кілька днів до вашого повернення, час повідомити про крадіжку страховику починається з моменту повідомлення поліції про злочин.

Що відбувається з автомобілем після викрадення?

Після того, як злодієві вдалося потрапити всередину автомобіля, він заводить двигун і якомога швидше від’їжджає з місця події, прямуючи до так званого сховища” (якщо автомобіль не був встановлений iммобілайзер CAN), тоді взагалі малоймовірно що авто буде заведене). Там автомобіль беруть до своїх рук майстри – «розбирання», які з надзвичайною швидкістю розбирають його на окремі частини. Після такої операції, на жаль, немає шансів повернути свій автомобіль. Окремі частини зазвичай експортуються та продаються за кордон. У деяких випадках викрадені автомобілі не розбирають, але знімають номери та штампи на деталях, що унеможливлює ідентифікацію транспортного засобу.

Статистика викрадення автомобілів в Україні

Щороку поліція на своєму офіційному сайті надає статистику викрадення автомобілів в Україні. Хоча кількість крадіжок з року в рік дещо зменшується, рівень розкриття цього виду злочинів залишається дуже низьким.

Як бачимо, у випадку викрадення автомобіля шансів зловити злодія, а тим більше повернути транспортний засіб у цілості, мало. Приблизно у 80% крадіжок поліція припиняє розслідування, оскільки «зловмисник не знайдений». Але не хвилюйтеся, це не те саме, що ставити під сумнів факт викрадення. Навіть якщо порушника не встановлено, Ви все одно можете отримати компенсацію від свого страховика.

Що робить поліція після повідомлення про викрадення автомобіля?

Залежно від того, чи вкрали автомобіль на Ваших очах, чи через деякий час Ви помітили відсутність транспортного засобу, шанси знайти авто є лише в першому випадку. Однак немає жодної гарантії, тому краще запобігти крадіжці, встановивши на транспортний засіб додаткові пристрої безпеки, ніж сподіватися зловити злодія.

Після телефонних повідомлень про викрадення автомобіля на місце прибуває патруль для огляду автомобіля. Після цього Вас викличуть до відділку поліції, щоб дати свідчення щодо скоєного злочину. Не забудьте попросити довідку про повідомлення про викрадення транспортного засобу – це необхідно при оформленні відшкодування за страхуванням АС. Цей документ також необхідний при знятті з обліку викраденого автомобіля.

Ви повинні знати, що поліція буде розслідувати крадіжку автомобіля за неправдивим повідомленням та свідченням. Він уважно перевірить, чи це не спроба вимагати гроші у страхової компанії.

Які питання може задати поліція після повідомлення про викрадення автомобіля?

Поліцейський попросить Вас показати комплект ключів від транспортного засобу та документи. Їх відсутність може викликати підозру – оскільки всі документи та ключі зникли, транспортний засіб, можливо, продали, а протокол злочину неправдивий.

Даючи свої свідчення, Ви можете очікувати, що Вас запитають, що Ви робили під час крадіжки? Чи щось бачили? Ви когось підозрювали?

Незалежно від того, чи є у вас повний комплект ключів та документів, поліція задасть питання, щоб перевірити, чи була крадіжка взагалі, чи це неправдиве повідомлення про спробу вимагання грошей у страхової компанії.

Страхова компанія і виплата компенсації у разі викрадення автомобіля

Пам’ятайте, що Ви маєте право на відшкодування за викрадення автомобіля лише у разі страхування автомобіля. Коли Ви повідомите про викрадення автомобіля страховику, Вас попросять надати набір ключів і документи на транспортний засіб. Якщо їх у вас немає, це може бути підставою для невиплати компенсації.

Потрібно знати, що кожна страхова компанія максимально ускладнить і затягне процес виплати компенсації, або занижує її розмір. У випадку з автомобілями преміум-класу (а такі машини часто крадуть злодії) суми компенсації не малі, і ніхто, навіть контрактний, не любить платити комусь свої гроші.

Ваш страховик перевірить, чи не викрали автомобіль через грубу недбалість. Він перевірить, чи були ключі всередині автомобіля під час викрадення, чи були зачинені двері чи вікна та чи були включені встановлені протиугінні пристрої. Можливо навіть, що представник страхової компанії зв’яжеться з компанією, яка встановила ваш протиугінний захист, щоб переконатися, що таке обладнання у вас взагалі є і ви його правильно встановили.

Іноді страховики відмовляються брати на себе відповідальність і через невстановлення винного та припинення провадження відмовляються виплачувати відшкодування за викрадення автомобіля. Пам’ятайте, що ви завжди можете оскаржити рішення страхової компанії і, в крайньому випадку, звернутися за допомогою до юриста.

Як захистися від крадіжки автомобіля?

  • Купуючи автомобіль, завжди встановлюйте додаткові, заводські протиугінні пристрої з відповідним сертифікатом та допуском. CAN-іммобілайзер – це цифровий, повністю невидимий охоронний пристрій, який завдяки зв’язку з магістралями (шинами) автомобіля блокує його запалювання, запобігаючи запуску автомобіля стороннім особам.
  • Паркуйтеся в безпечних місцях: за зачиненими воротами, в гаражі, на стоянці, що охороняється з відеонаглядом
  • Якщо Ви їдете надовго, попросіть довірену особу регулярно перевіряти, чи надійно припарковано ваш автомобіль

Пам’ятайте! Ніколи не залишайте в автомобілі документи, гаманець або дороге обладнання (наприклад, ноутбук, телефон). У разі викрадення автомобіля необхідно буде пред’явити всі документи на транспортний засіб в поліцію, офіс страхової компанії. Крім того, все, що залишилося в машині, можна втратити назавжди.

Якщо Ви хочете дізнатися, чи сумісна наша протикрадіжна система з Вашим автомобілем, дзвоніть до нас, напиши нам або натисніть червоний значок з телефоном у правому нижньому куті екрана. Наші спеціалісти зв’яжуться з вами за хвилин .

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.