Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Викрадення авто методом “на вудку”. Це як ? Про технологію.

  •  

Крадіжка автомобілів – відома тема. Також часто говорять про крадіжки автомобілів «на валізу». Як працює така валіза? У чому полягає вразливість системи без ключа?
Які реальні варіанти запобігання угону автомобіля?

„Тобто це легко ?”

„Легко” це лише так звучить, хоча так можуть сказати злодії, а не власники викрадених транспортних засобів. Як і у випадку з валізою з «Кримінального чтива» (1994), у випадку зі злодійськими пристроями виникає питання – що за вудка? Міф про необхідність вкладати більше грошей в обладнання, необхідне для такої крадіжки, давно застарів. Сама «вудка» стала синонімом усіляких скануючих пристроїв, підсилювачів сигналу тощо.

Схема викрадення авто
Схема викрадення авто за допомогою “вудки”/ “довгої руки”.

Про ідею безключових систем писати не варто – мова йде про зручність. Сама причетність автовиробників до якості стандартних елементів безпеки викликає багато сумнівів. Ефект полягає в тому, що вони схильні до досить ефективного і швидкого перелому.
Проблема, з якою стикається злодій, полягає в перехопленні сигналу ключа – він повинен бути досить близько до ключа з підсилювачем сигналу. Після цього відбувається лише «магія». Його супутник вловлює сигнал, стоячи біля машини. В результаті виходить «звичайна» поїздка автомобіля. Як у вас – не викликаючи інтересу. Про те, як він виглядає сам по собі про процес викрадення автомобіля ми вже писали . Сьогодні ми пояснимо, що крадіжка “на вудку”– це не тільки прорахований спосіб захистити поточну безпеку, а, перш за все, реальна загроза, легка у реалізації, дешева.

Прилади та технології

На ринку є багато рішень та офіційних проектів, які показують, як легко вкрасти автомобіль навіть людині, яка не знайома з темою безпеки автомобіля. Час від часу з’являються нові способи викрадення автомобілів. Найчастіше вони засновані на захопленні, декодуванні та посиленні сигналу від вихідного ключа.

Ожним з цікавих проектів є HackKey  вартістю 11 доларів. Структура, створена в Пекіні, щоб показати, як легко вкрасти автомобіль за допомогою системи KeyLess.
Пристрій не намагається зламати радіокод, який є містком між автомобілем і пілотом. Він просто копіює це. Перший пристрій завдяки підсилювачу «виштовхує» сигнал з ключа, викликаючи реакцію безключової системи автомобіля. Потім другий пристрій копіює цей код із системи в автомобілі та передає його назад до ключа. Потім по всьому ланцюжку з’єднань повертається повідомлення про те, що все в порядку і можна виїжджати.

Подібним чином діють системи звичайних злодіїв. Типова «вудка» складається з двох пристроїв: підсилювача і приймача. Метод надійний протягом тривалого часу. Одна вудка «шукає» сигнал від ключа за допомогою сканера, а інша “вудка” з приймачем біля автомобіля передає його в систему транспортного засобу. Іноді комусь із злодіїв – тому, хто стоїть поруч з авто, доводиться тягнути за ручку, щоб система запитала код від ключа. А коли між автомобілем і пультом є підсилювач і приймач, код легко передається і машина відкривається.

Справждній диявол в KeyLess?

Звичайно, справа не в тому, що лише автомобілі з безключовою системою вразливі до легкої крадіжки. На ринку все ще є багато (дешевих) методів відкриття старих автомобілів. Прикладом може служити пристрій вчених з Бірмінгемського університету і компанії Kasper & Oswald. Вони створили пульт дистанційного керування за 40 доларів, який дозволяє відкривати багато автомобілів універсальним способом. Це такі марки, як: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Alfa Romeo, Ford, Fiat, Citroen, Mitsubishi, Opel, Nissan і Peugeot.

Розробники використовували зворотний інжиніринг і вивчали метод шифрування таких пристроїв. Результати це досить сумна картина для виробників автомобілів, оскільки виявляється, що переважна більшість брендів використовує ідентичні візерунки – звідси й універсальність цього пристрою.

Кнопка KeyLess

Ще один цікавий приклад – пульт, який створив хакер. Самі Камкар створив пристрій RollJam, який використовується для відкриття багатьох функцій безпеки токенів – не тільки автомобілів, а й в’їзних воріт, сигналізації тощо. У пристрої використовується генератор одноразового коду. Вартість – 32 $. Стандартні функції безпеки мінімальні. З цими старими автомобілями то так, що все менше інтересу викликають вони у злодіїв. Крім того, в цих автомобілях зазвичай є фізичний вимикач запалювання, що є ще одним бар’єром, який необхідно подолати, необхідністю витрачати час і підвищувати ризик зриву дії. З KeyLess це, на жаль, лише саме відкриття машина в основному к захиститися може запустити двигун без проблем.

Як захиститися ?

На жаль, викрадення автомобіля – це легко, тому є багато речей, про які Ви повинні знати, якщо не хочете стати жертвою. Принаймні – чи “подобається” ваша модель автомобіля (більше інформації знайдете тут)?

На жаль, викрадення автомобіля – це легко, тому є багато речей, про які Ви повинні знати, якщо не хочете стати жертвою. Принаймні – чи “подобається” ваша модель автомобіля (більше інформації знайдете тут)? Чи безпечно, де ми паркуємось? Якщо говорити про схильність конкретних автомобілів до крадіжок, то тут нема про що сперечатися. Згідно з тестами ADAC, z
У 2019 році майже всі протестовані автомобілі з системою KeyLess були нестійкими до викрадення з використанням «вудки». Незалежно від ціни та класу. Захищені були тільки автомобілі Land Rover/Jaguar – не всі, і це не гарантія. Тож давайте розглянемо «налаштування фабрики» та встановлення спеціального захисту.
Існує багато методів боротьби з протизаконною діяльністю злодіїв. Популярно відстежувати викрадені транспортні засоби. Однак ми вважаємо, що краще запобігти крадіжці, ніж спостерігати за викраденим авто (або те, що від нього залишилося), тому пропонуємо CAN іммобілайзер.

Шина та iммобілайзер CAN

CAN (Controller Area Network)
Вже в 1980-х роках збільшення кількості пристроїв, підключених один до одного на борту автомобіля, призвело до необхідності створення керуючої шини. Саме тоді були створені перші пристрої CAN. Сьогодні вони можуть мати форму периферійного пристрою, вбудованого в мікроконтролер, і вони все ще є дуже корисними інструментами. Таким чином, шина CAN є центральним мозком, який керує повідомленнями, що надсилаються між пристроями в автомобілі. Це стосується роботи автомобіля загалом: кондиціонера, систем безпеки, вікон, а також контролю запалювання, безпеки тощо. Завдяки шині CAN автомобіль знає, що відбувається і працює належним чином, він ефективно спілкується в оточенні.

іммобілайзер CanLock

Використовуючи цю технологію та можливості, які лежать за відправленням повідомлень всередині CAN-шини, ми пропонуємо неінвазивну установку іммобілайзера.
Наша система підключається до шини CAN і має доступ до всього контролю
системних повідомлень, він знерухомлює транспортний засіб за певних умов, вимикаючи запалювання двигуна.
Система ставиться на охорону, і щоб розблокувати її та запустити двигун, потрібно утримувати транспондер або активувати запалювання іншим (фізичним) способом – наприклад, ввівши PIN-код.

Як працює CanLock ? На ці та інші питання відповідь знайдете тут.

У Вас виникли питання? Телефонуйте нам, ми розповімо, чому варто захистити свій автомобіль за допомогою нашої системи: + 38 (096 ) 551 52 57, або залиште свої контактні дані – і ми обов’язково передзвоними, аби надати консультацію

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.