Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Як вибрати ефективний захист від крадіжки ? Порівняння популярних моделей протикрадіжних систем.

  •  

Вибираючи електронний протиугінний пристрій для свого автомобіля, ми часто замислюємося, яке рішення є найкращим. На ринку є принаймні кілька компаній зі схожими продуктами, які пропонують подібні пристрої – адже кожна з них має своїх постійних клієнтів, які вважають, що зробили найкращий вибір. У цій статті ми охарактеризуємо найпопулярніші засоби захисту від крадіжок і відповімо на питання: який з них точно вартий своєї ціни?

Якою має бути ідеальна протиугінна система для автомобіля з „keyless”?

Щоб зробити відповідний вибір, спочатку потрібно визначити певні критерії – властивості, якими повинна володіти найкраща система безпеки. Перша функція, яка автоматично спадає на думку, це просто ефективний захист від крадіжки варто відзначити, що в наш час злодії користовуються різноманітними методами, використовуючи новітні технології. Тому ідеальний захист має бути достатньо універсальним, щоб бути стійким до атак різного типу.

влучити в ціль
Ідеальний захист від крадіжок, має поцілити в десятку . Джерело: Adobe Stock

Крім того, навіть найкращий захист від крадіжки буде марним для автовласників, якщо він сумісний лише з невеликою кількістю моделей. Тому ідеальна система повинна працювати з кількістю транспортних засобів, що перераховуються сотнями, таким чином, щоб за потреби, весь пристрій можна було легко перенести на новий автомобіль.

Також варто звернути увагу на якість збірки протиугінного захисту і якість компонентів, що використовуються в його конструкції. Найкращі протиугінні системи не тільки важко виявити, вони не випромінюють жодних хвиль, які могли б розкрити злодіям місце розташування пристрою, але і їх установка не порушує заводської гарантії автомобіля.

Ще одним фактором, який доповнює характеристики ідеального протиугінного захисту, є можливість встановлення по всій країні та висока доступність спеціалізованого сервісу.

Тож давайте подивимося, які рішення є на даний момент наявні на ринку.

Pandora SMART PRO (Пандора Смарт Про)

Перша система в нашому порівнянні – це рішення російської компанії Pandora.

Найбільший недолік полягає у тому, що після початку повномаштабного вторгнення росії на територію України (24.02.2022 р.) по-перше – введена ЦІЛКОВИТА заборона на торгівлю з державою-агресором. По-друге – робота програмного забезпечення, в повній мірі, також неможлива – клієнти, які придбали цю систему захисту до 24.02.2022 користуються дуже обмеженими функціями від заявлених виробником !

Модель SMART PRO оснащена, серед іншого в модулем віддаленого запуску двигуна та GPS-локатором для відстеження місцезнаходження автомобіля. На додаток до захисту від крадіжок, система Pandora пропонує такі функції, як сповіщення на попередньо визначені номери телефонів, коли система виявляє автомобільну аварію.

автосигналізація Pandora
Taк виглядає система захисту Pandora. Джерело: https://egrando.pl/

Користувачі пристрою відзначають можливість збору телеметричних даних у вигляді поточної інформації про температуру двигуна, температуру салону, напругу акумулятора та рівень палива. Мобільний додаток або онлайн-інтерфейс також надають швидкий доступ до Вашої повної історії водіння.

Однак у випадку з протиугінними системами найважливішим є захист від злодіїв. Деякий час тому Pandora рекламувала свій продукт серед клієнтів як «незламний», однак усі системи безпеки, керовані мобільним додатком, насправді можуть бути піддані атакам з боку кіберзлочинців.

автосигналізація Pandora- аплікація мобільна
Пристрій Pandora – мобільний додаток. Джерело: https://egrando.pl/

Гарантії виробника були перевірені дослідниками з Pen Test Partners, яка щодня займається питаннями кібербезпеки. При спробі зламати виявилося, що система Pandora має дуже серйозний недолік безпеки. Ось що ми читаємо у звіті дослідження:

«На практиці виявилося що у продукту Pandora є серйозний недолік. Користуючись перевагами уразливості IDOR (Insecure Direct Object Reference), єдине, що хакеру потрібно було зробити, це передати — на сервер Pandora — параметр із фальшивою адресою електронної пошти користувача і таким чином ініціювати скидання пароля. За словами аналітиків, завдяки цій техніці атаки можна було отримати доступ до багатьох вибраних транспортних засобів. Увійшовши в зламаний обліковий запис, зловмисник може дізнатися, де саме цікавить його автомобіль. Таким чином він міг дістатися до автомобілів, які йому було доручено вкрасти, або вибрати найдорожчі моделі».

Джерело : https://www.pentestpartners.com/security-blog/gone-in-six-seconds-exploiting-car-alarms/

Підводячи підсумок: Pandora, безумовно, створює цікаві рішення, які можуть допомогти вам ефективно керувати роботою автомобіля. Як ми писали раніше, у нашому розпорядженні є цілий ряд «наворотів» (на наш погляд, непотрібних), а мобільний додаток має багато функцій, які багатьом із нас добре знайомі із подібних програм для інтелектуального управління будинком. Але чи справді це стосується протиугінної безпеки? Систему Pandora можна легко нейтралізувати, а сам GPS-локатор можна ефективно та безшумно заглушити. В епоху технологічного прогресу, досягнутого в «індустрії» викрадення автомобілів, системи, на яких базується Pandora SMART PRO, більше не є проблемою для злочинців.

IGLA 231 Anti-Theft System (Ігла 231 Анти – Шефт Систем)

Ще один захист від крадіжок – російська система IGLA. Це пристрій, призначений для автомобілів, оснащених CAN шинами і системами безключового доступу“без ключа”.

протикрадіжний захист IGLA
Протикрадіжний захист IGLA. Джерело: http://www.safeway.in.ua/zashhita-ot-ugona/protivougonnie-sistemi/protivougonnaja-sistema-igla-231

Найбільший недолік (як і у випарку з Pandora) полягає у тому, що після початку повномаштабного вторгнення росії на територію України (24.02.2022 р.) по-перше – введена ЦІЛКОВИТА заборона на торгівлю з державою-агресором. По-друге – робота програмного забезпечення, в повній мірі, також неможлива – клієнти, які придбали цю систему захисту до 24.02.2022 користуються дуже обмеженими функціями від заявлених виробником !

Як запевняє виробник, IGLA 231 характеризується дуже високим рівнем безпеки за рахунок сильного шифрування зв’язку та невеликого розміру, що ускладнює пошук і деактивацію пристрою – злодій не зможе від’їхати автомобілем. навіть якщо він заволодіє ключем, як фізично, так і в цифровому вигляді, скопіювавши його методом „на вудку”.

Розблокування шини CAN виконується, як і у випадку з іншими системами такого типу, кількома способами. Перший – це PIN-код, який складається з послідовності заводських кнопок автомобіля. Крім того, пристрій також можна деактивувати за допомогою спеціального додатка для смартфона або за допомогою спеціальної картки Bluetooth.

Сам принцип роботи системи здається ефективним, але слід пам’ятати, що це не пристрій вітчизняного виробництва. Тільки дистриб’ютор продукту є вітчизняним, але важко дізнатися, як реалізується гарантія на пристрій – такого типу інформації на сайті ви не знайдете (станом на 01.02.2022).

Keyless Protector (Кейлес Протектор)

Ще один пристрій у нашому списку – Keyless Protector, який пропонує польська компанія Enego. У порівнянні з описаною вище системою безпеки Keyless Protector працює дещо інакше. Він має форму дуже маленького затискача, розміщеного на батареї ключа, який відключає його живлення і, таким чином, ключ не посилає сигнал, який можуть перехопити злодії. Цей механізм крадіжки відомий вже кілька років і його називають метод „на вудку”.

захист Keyless Protector
Система захисту Keyless Protector. Джерело: https://keylessprotector.com/

«Щоб викрасти автомобіль без ключа методом «на вудку», необхідно перехопити сигнал бездротового ключа, підсилити цей сигнал і відправити його на спеціальний електронний пристрій, який зазвичай поміщається в портфель або валізу. Теоретично примусове відсікання ключа повинно захистити від цього способу крадіжки», – пояснюють експерти Security-Auto.pl

Це рішення, безумовно, краще, ніж спеціальний футляр для бездротового ключа, який не дуже зручний і суперечить ідеї використання безключового доступу. Очевидною перевагою є також невеликий розмір, проста збірка та відсутність перешкод для електропроводки автомобіля.

До недоліків пристрою можна віднести те, що він захищає тільки від одного виду крадіжки – «на вудку». Необхідно пам’ятати, що злодії мають більш витончені методи контролю над чужим майном, і універсальний захист від крадіжок має захищати і перед іншими способами викрадення.

захист на батарею
Так виглядає монтаж пристрою Keyless Protecto.
Джерелo:https://keylessprotector.com/

Крім того, Keyless Protector не можна використовувати в ключах, у яких немає знімної батареї або джерело живлення має інші, нестандартні розміри – це фактично обмежує діапазон автомобілів, в яких можна використовувати цю невелику кришку. Це може бути проблематично при зміні автомобіля на іншу модель – може виявитися, що пристрій просто не підходить до нового ключа і доведеться знову інвестувати у всю додаткову протиугінну систему.

Vodafone Cobra PRO

Ще одна пропозиція захистити автомобіль у вигляді протиугінної сигналізації, цього разу від Vodafone, нинішнього власника бренду Cobra. Пристрій працює з великою кількістю додаткових датчиків, запропонованих виробником, які, на жаль, доводиться купувати окремо.

Водафон Кобра Про
Vodafone Cobra Pro (Водафон Кобра Про) – серце системи.
Джерело: http://www.cefoshop.pl/Водафон Кобра ПроVodafone Cobra Pro (Водафон Кобра Про) – серце системи.
Джерело: http://www.cefoshop.pl/alarm-am4615p.html

У базовій версії пристрій пропонується лише з двома основними датчиками, які реагують на розбиття скла або рух всередині автомобіля. Цікавою особливістю, яка характеризує пристрій, є режим «Паніка» – активуючи його в режимі очікування, пристрій видає сильні звукові та світлові сигнали протягом 10 секунд. Ця опція корисна, щоб відлякати злодіїв або звернути увагу перехожих на те, що комусь поблизу автомобіля потрібна допомога.

Як згадувалося раніше, сигналізація Vodafone Cobra PRO може бути оснащена рядом датчиків для розширення її роботи. Одним з них є датчик з позначенням AM5462, який використовується для фіксації вантажного простору в фургонах, а також тих, що мають м’який брезент. Його також можна використовувати в кабріолетах з тканинним дахом.

Іншим розширенням роботи сигналізації Vodafone Cobra PRO є датчик AM5452, який використовується для визначення кута нахилу автомобіля. Пристрій, встановлений в автомобілі, вмикає сигналізацію, коли злодії намагаються відбуксирувати автомобіль за допомогою мотузки або затягнути його на причіп.

датчик Водафон Кобра Про
Датчик мікрохвильової печі як доповнення до комплекту.
Джерело: http://www.cefoshop.pl/am5462-czujnik-ruchu.html

Незважаючи на широкий спектр додаткових аксесуарів і можливих застосувань, Vodafone Cobra PRO страждає від тих же проблем, що і більшість пропонованих на даний момент автосигналізацій. Треба пам’ятати, що посеред галасливого міста звук сирени тривоги вже нікого не вражає. Злодії мають набагато складніші та витонченіші методи, використовуючи новітні технології – вони здатні повністю дистанційно взяти під керування автомобіль. Просте відключення електроживлення автосигналізації, як правило, не є складним завданням – злодії дуже добре знають схеми підключення популярних рішень.

Omega Immo

Передостанньою з представлених систем є Omega Immo виробництва Expero. За словами виробника, це просто адаптований до нових часів додатковий іммобілайзер, призначений для будь-якого типу автомобіля.

іммобілайзер Omega Immo
Taк виглядає прилад Omega Immo.
Джерело : https://expero.com.pl/zabezpiecz-auto/system-alarmowy-omega-immo

Пристрій, як і у випадку подібних систем цього типу, за визначенням повністю не потребує обслуговування. У комплект входять дві ідентифікаційні картки, які дистанційно пригнічують іммобілайзер і дозволяють запустити двигун. У надзвичайних випадках можна використовувати чотиризначний PIN-код, унікальний для кожного користувача.

Omega Immo блокує можливість запуску двигуна через двадцять секунд або коли ID-карта виходить з т.зв. “Зона зв’язку”, тобто область, де центральний блок іммобілайзера може її виявити – про все сигналізують відповідні діоди, розміщені на пульті.

Як і у випадку з раніше обговореним Keyless Protector, цей пристрій також не є повністю комплексним і фактично він лише запобігає запуску двигуна. Тут варто пам’ятати, що автомобіль в такій ситуації можна просто затягнути на евакуатор і це дуже поширений спосіб викрадення автомобіля, особливо на жвавих міських вулицях. Там вигляд маркованого евакуатора та особи, схожої на працівника технічної служби, не викликає у перехожих підозр.

Польський CanLock (Кан Лок) від “Захист Авто”

Одна з найефективніших протиугінних систем — CanLock виробництва польської компанії “Захист Авто” Цей пристрій працює на базі CAN-шини, яка в автомобілях, що випускаються нині, виступає в якості комунікаційної платформи між різними компонентами автомобіля – всі команди водія, наприклад, на запуск двигуна, передаються через цю шину.

іммобілайзер CanLock
Приховане, малого розміру – протикрадіжна система CanLock “Захист Авто”.

Таким чином, можна зробити висновок, що відповідне блокування руху по CAN перешкоджає запуску автомобіля або роботі коробки передач. Ось як працює CanLock у чотирьох версіях: Standard, Comfort, Premium, Premium+Laweta та CanLockPRO.  Ось як працює ця система:

Пристрій оснащений сучасним мікропроцесором, створеним спеціально для автомобільної промисловості – це забезпечує його безвідмовну та швидку роботу в таких програмах, як захист від крадіжок.

Варто зазначити, що CanLock був розроблений в Польщі, і все його виробництво також відбувається в цій країні – тому проблем з обслуговуванням пристрою та з виконанням гарантійних зобов’язань – немає, що викликає величезну проблеми у випадку російських пристроїв.

Крім того, протиугінний захист CanLock працює з понад 1000 моделями автомобілів, і ця база даних постійно оновлюється. Цікавим фактом є те, що ми можемо знайти в списку підтримуваних автомобілів найновіші прем’єри 2021 року, а також автомобілі, які побачать світ в 2022 року.

Підсумок – яку систему безпеки вибрати?

Усі представлені нами протиугінні пристрої популярні серед українських водіїв. Всі вони також мають свої переваги і недоліки, тому вибір правильної системи повинен в першу чергу диктуватися потребами автовласника. Однак Вам слід повернутися до першого абзацу і знову подивитися на функції, які повинні мати найкращий захист від крадіжок для автомобілів з безключовим доступом, а потім зробити свій власний вибір.

Якщо Ви хочете дізнатися, чи сумісна наша протиугінна система з Вашим автомобілем напиши до нас, подзвоніть за номером +38 (096) 551 – 52 – 57 або натисни червону іконку з телефоном в правому нижньому куті екрана. Наші спеціалісти передзвонять за кілька хвилин.

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.