Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

Блокування коробки передач – чи справді це працює ?

  •  

Протиугінні засоби захисту автомобіля бувають двох типів – електронні та механічні. Більшість рішень спрямовані на те, щоб знерухомити автомобіль таким чином, щоб максимально ускладнити завдання злодія… тобто щоб не було можливості від’їхати нашими чотирма колесами. Електронні засоби захисту, такі як іммобілайзери, запобігають запуску двигуна стороннім особам. Серед механічних популярні всілякі замки – для керма, коліс, педалей або коробки передач. Особливо великий інтерес викликає останній – замок коробки передач. Спробуємо пояснити його дію, ефективність – і, на жаль, недоліки. Спробуємо пояснити його дію, ефективність – і, на жаль, недоліки.

Джерело: Adobe Stock

Сучасні замки коробки передач – скільки це коштує?

У нас погано асоціюються блокади. Це не дивно – до недавна це були незграбні, непоказні запобіжники, які ставилися прямо на важіль коробки передач. Звичайно, сьогодні ми зустрінемо такі старомодні версії, але все більше компаній пропонують сучасні замки коробки передач, які постійно встановлені в кузові. Вони займають мало місця і можуть бути майже непомітними для непідготовленого ока. Про їхню присутність свідчить лише замок і, можливо, ключ, що виступає з нього.

Як працює замок коробки передач?

Механічний замок безпосередньо зупиняє ручку передач. Це рішення застосовується як для автомобілів з механічною коробкою передач, так і з автоматичною коробкою передач – тоді вона блокується в положенні «P». Неможливість перемикання передач утрудняє або навіть унеможливлює переміщення транспортного засобу стороннім особам – і в цьому суть цього типу протиугінного захисту.

В даний час на ринку представлені два види блокування коробки передач – болтовий і безболтовий (засувний). У випадку з штифтовим болтом коробка передач знерухомлена цапфою (болтом) і для того, щоб зрушити, ми повинні його зняти – що не завжди так просто. Засувна система, в якій запірний елемент управляється замком, набагато зручніше. Потім закриваємо його і відкриваємо просто ключем.

Проблеми з блокуванням коробки передач

Механічні блокування не безпроблемні. Деякі проблеми пов’язані з особливостями самого пристрою, інші – із способом його використання. Обидва ці сценарії варто обговорити перед покупкою.

Перша і найсерйозніша проблема це блокування самої блокади. На автомобільних форумах ви знайдете безліч тем із проханням допомогти з заклинившим замком. Користувачі повідомляють, що вставлений ключ не можна повернути. Це стосується навіть замків найвідоміших брендів на ринку. Проблеми можуть виникнути через несправний виріб, неправильний монтаж або знос самого замка. Кожного разу така ситуація – це величезний стрес і час, який ми маємо присвятити розв’язанню справи.

Ще одна проблема виникає через менталітет самих водіїв. Після їзди замок необхідно закрити поворотом ключа. Згодом багато користувачів втрачають мотивацію до цієї додаткової діяльності, особливо якщо паркують машину на коротший термін, і відмовляються від постійного закріплення та розблокування автомобіля. Здається, мить, але якщо ми багато подорожуємо або виконуємо багато доручень у місті, ці дії можуть дратувати і втомлювати.

Буває і так, що ключ просто втрачається. Якщо це станеться за місцем проживання, у нас вдома буде запасний комплект. Набагато гірше, коли це відбувається під час перебування або за кордоном, і вам доведеться викликати евакуатор, щоб перевезти автомобіль. На жаль, такі ситуації трапляються, і їх можна уникнути за допомогою електронної безпеки автомобіля.

Специфіка механічної безпеки та крадіжки

Замок коробки передач є простим механічним пристроєм. Ця простота може бути перевагою (наприклад, довговічністю механізму), але в той же час вона є і недоліком – злодії дуже добре знають структуру таких блокад.

Помітність замка також погіршує його ефективності – «професіонал» миттєво його знайде, навіть не відкриваючи авто. Якщо у нього є обладнання та належні умови, він може негайно його демонтувати.

Як правило, блокування ручної коробки передач дозволяє вмикати блокування тільки при задньому ході. Це означає, що злодій зможе їхати задом на евакуаторі, доки ми не припаркуємо автомобіль спиною до стіни. Припаркувати машину таким чином кожен раз, звичайно, не дуже реально, і думати про це дуже втомливо.

Також варто пам’ятати, що механічний замок може захистити від крадіжки тільки транспортний засіб – все інше обладнання (колеса, радіо, веб-камера, дитячі крісла тощо) може легко стати жертвою злодія.

Підсумовуючи, проблема механічних замків коробки передач полягає в їх простоті та хорошій оглядовості. Злодій може підготуватися до розбирання такої блокади набагато раніше і дочекатися слушного моменту, коли у нього буде більше часу, щоб демонтувати її. Тому ми рекомендуємо інвестувати в сучасну, глибоко зашиту електронну систему захисту авто . Вони маловідомі злодіям, їх важко знайти в транспортному засобі і не викликають неприємних проблем з блокуванням коробки передач. Втратити їх теж неможливо.

Якщо Ви хочете дізнатися, чи сумісна наша протиугінна система з Вашим автомобілем напиши до нас, подзвоніть за номером +38 (096) 551 – 52 – 57 або натисни червону іконку з телефоном в правому нижньому куті екрана. Наші спеціалісти передзвонять за кілька хвилин.

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.