Ефективний захист Вашого автомобіля
Шукаєш протиугінну систему, сигналізацію, іммобілайзер? ДЗВОНИ

CAN-шина – що це таке і як вона працює?

  •  

Контрольована мережа або скорочено CAN – ці 3 літери постійно з’являються на цій сторінці. Шина CAN стала справжньою революцією в просуванні використання електроніки в автомобільній промисловості. Перші автобуси CAN були створені в 1980-х роках і швидко завоювали популярність, оскільки були потрібні. І вже так склалося, що CAN є стандартом і донині. Ефективний і дієвий стандарт.

Історія створення та швидкий успіх

1980-ті роки минулого століття в контексті автомобільного прогресу здаються далекими, оскільки автомобільна промисловість – як така – існує з 19 століття. Однак, той період був дуже і дуже прогресивним з точки зору використання електроніки у всіх видах транспортних засобів – також у легкових автомобілях. Ми відчуваємо прогрес тих часів і сьогодні, коли кондиціонер, АБС, електронне вприскування і запалювання, подушки безпеки є стандартними, так довго можна продовжувати.

сучасна коробка передач авто
Шина CAN контролює зв’язок усіх функцій авто, якими ми користуємося щодня

Були перші спроби створити комплексні системи, в яких пристрої в транспортному засобі будуть спілкуватися один з одним. Виникла проблема. Виникла потреба створити систему управління всією цією системою. Проблема мала велике значення, буквально – на початку 1980-х, коли автомобілі базувалися тільки на мікропроцесорах, довжина кабелів у транспортному засобі перевищувала 3 км, а вага становила 50 кг.

Bosch – перша CAN-шина

1981 рік став ключовим роком в цій історії, коли Bosch розробив пристрій, який міг обробляти всі необхідні комунікації. І це буде стабільний і ефективний пристрій, який зменшить кількість кабелів, необхідних в транспортному засобі. Такий крок дозволив підвищити надійність і безпеку транспортних засобів. Пристрій отримав назву CAN – Controled Area Network.

Наступною віхою розвитку став 1985 рік, коли Bosch почав співпрацювати з Intel над розробкою електронних схем, що реалізують передачу CAN, і оскільки це були золоті дні розвитку технологій, решта пройшла гладко. CAN-система зараз є стандартом у багатьох галузях транспорту, а не тільки в автомобільній промисловості. У той час як на розкішному транспортному засобі на рубежі 1970-х і 1980-х років була тросова установка вагою 56 кг, вага тросів вертольота на той час становила 200 кг. CAN зробив революцію в багатьох автомобілях.

Як працює шина CAN і чому вона така надійна?

Шина CAN – це, кажучи військовою термінологією, шина для обміну даними. Це забезпечує взаємний зв’язок між електронними модулями на борту автомобіля. Він забезпечує швидкість до 1 Мб/с і є двопровідною напівдуплексною мережею. Кожна підсистема мережі є рівноправною в ініціації передачі.

Шина CAN вважається дуже безпечним і надійним пристроєм завдяки використанню апаратної підтримки протоколів і контролю помилок. Особливості шини CAN:

  • Швидкість пердачі данних до 1 Мб/с, що є найвищим значенням при збереженні дистанції 40 м. Зі збільшенням відстані швидкість зменшується.
  • Має дуже високу стійкість до електромагнітних перешкод. Це пов’язано з різними методами передачі бітів. За статистикою, раз на 1000 років, може виникнути один спотворений біт.

За що відповідає шина CAN?

Можна відповісти – «за все» і закрити тему, але щоб уявити, що означає «все», кілька прикладів. CAN-шина – це не тільки функціонування електронного управління, радіо, подушок безпеки і всього, з чим ми маємо справу щодня – відчутно.

гибридний двигун
Мережа контрольованої зони (CAN) також відповідає за передачу данихдо аксесуарів двигуна

Шина CAN навіть дозволяє обробляти такі параметри, як: навантаження на вісь, стан гальм, поточне значення крутного моменту, положення дросельної заслонки, тиск турбонаддува та багато, багато іншого. Ось чому спілкування всередині шини CAN настільки ефективне та всеосяжне.

CAN іммобілайзер – ефективний захист автомобіля від угону

Шина CAN, хоча на момент написання цієї статті святкує своє 40-річчя, не має наміру застаріти. Це стабільний, дуже надійний, перевірений і безпечний пристрій. І саме ця ефективність також базується на ефективності відключення запалювання по шині CAN. Для цього використовується CAN-іммобілайзер, який, спілкуючись з різними пристроями в транспортному засобі, ефективно відсікає можливість займання. Таким чином, він захищає автомобіль від крадіжки, навіть за допомогою вудки. Завдяки безпеці цього рішення воно також стійке до крадіжок на кодграббера, а розширена версія попередить крадіжку на евакуаторі або крадіжку коліс.

CanLock цифровий іммобілайзер
Iммобілайзер CAN – ефективно захищає від крадіжки

Якщо Ви зацікавлені в ефективнуму захисті Вашого авто та хочете запобігти його викраденню познайомтеся з нашою пропозицією та/або подзвоніть до нас за номером телефону: +38 (096) 551 52 57

Автор: Arkadiusz Lenkiewicz

Шукаєш ефективний Захист для автомобіля?

Поглянь як працює наш іммобілайзер

Ефективно захистимо твоє авто

Перевір як працює наша система

Наша система є дуже ефективним засобом безпеки, який захищає від усіх відомих способів викрадення автомобіля. У тому числі теж найпопулярніший спосіб останнім часом – на вудку або довгу руку!

ПОТУРБУЙСЯ про безпеку свого автомобіля

заповни цей формуляр, а ми перевіримо чи можемо захистити твоє авто. Передзвонимо протягом 1 години.